''Μέγας Αλέξανδρος'' στη Νάουσα για τον Ιωνικό ! - greekhandball.com

''Μέγας Αλέξανδρος'' στη Νάουσα για τον Ιωνικό !

Ο Αλέξανδρος Κουκουλάς, αποδείχθηκε ''Μέγας Αλέξανδρος'' στη Νάουσα για τον Ιωνικό Νέας Φιλαδελφείας που πήρε πόντο από τον Ζαφειράκη με το τελικό 24-24, χάρη στο γκολ του νεαρού παίκτη του στο 59.25''.

Μάλιστα, ο φορμαρισμένος Κουκουλάς σημείωσε 8 τέρματα και ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα ενώ ο γκολτζής του Ζαφειράκη, Θεοδωρόπουλος, αρκέσθηκε σε 5 γκολ.

Στα τελευταία 17 λεπτά το επιμέρους σκορ ήταν, μόλις, 3-3 ενώ ο Ζαφειράκης έμεινε 6 λεπτά δίχως να σκοράρει στο τέλος.

Εξαιρετική εμφάνιση από τους γκολκίπερ των δύο ομάδων.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-3, 8-7, 11-8, 13-10, 14-12 (ημίχρονο ), 16-16, 18-17, 20-19, 21-21, 24-23, 24-24.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ : Αθανασίου, Μπόλας, Τζουβάρας, Τσαγκεράς, Θεοδωρόπουλος 5, Μπουμπουλέντρας, Ρότζιος 3, Μισαηλίδης 4, Αποστολίδης 3, Γαλίτης, Μίλοβιτς 4, Κανιζάι 4, Βαφείδης 1, Τσάτσας, Δασκαλόπουλος, Λόλας.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.Φ. : Κουκουλάς 8, Σ. Αϊβαλιώτης, Ταουσάνης 1, Παπαδόπουλος, Μπραουδάκης, Συγγάρης, Αγ. Βασιλείου 2, Π. Αϊβαλιώτης, Χαντέλης 1, Κ. Βασιλείου 3, Μελετάκος 3, Δεληχρήστος 3, Τρούλος, Μαντζόπουλος 1, Ελοζιέουα 2, Χελιώτης.

Διαιτητές: Νάσκος - Χαρίτσος. Δίλεπτα: 4-3. Κόκκινη: Ελοζιέουα (33:13 - επικίνδυνο παιχνίδι, δεν κρατήθηκε δελτίο). Πέναλτι: 1/3 - 1/1