Στην 4η θέση ανέβηκαν οι ''Λύκοι'' με το σπουδαίο διπλό με τον ΠΑΟΚ ! - greekhandball.com

Στην 4η θέση ανέβηκαν οι ''Λύκοι'' με το σπουδαίο διπλό με τον ΠΑΟΚ !

Στην 4η θέση της βαθμολογίας, με την 6η νίκη του στο πρωτάθλημα, πέρασε ο Διομήδης Αργους που επιβλήθηκε στη Θεσσαλονίκη του ΠΑΟΚ με 26-20, στο ματς με το οποίο ολοκληρώθηκε η 10η αγωνιστική της Handball Premier.

Ο ΠΑΟΚ μένει 3ος, αλλά, η διαφορά του από ΑΕΚ και Ολυμπιακό μεγάλωσε.

Πολύ καλή άμυνα από τον Διομήδη που είχε ως πρώτο σκόρερ τον Τσιγαρίδα, ο οποίος πέτυχε 9 τέρματα.

Από την αρχή του αγώνα ο Διομήδης είχε το προβάδισμα, το διετήρησε και εντέλει κέρδισε με διαφορά 6 γκολ, τη μεγαλύτερη που πήρε στη διάρκεια του 60λεπτου.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-5, 6-7, 8-8, 10-11, 11-14 ( ημίχρονο ), 12-17, 14-17, 15-18, 17-20, 19-22, 20-26

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Δούγιας, Ελευθεριάδης 3, Τσαμουρίδης 1, Νικολαΐδης 1, Παπάζογλου 3, Τ. Τριανταφυλλίδης 1, Μοϊσίλοφ, Τσαναξίδης 2, Κουκμίσης 1, Καβουσανάκης 5, Δ. Τριανταφυλλίδης 2, Λαδάκης, Τζωρτζίνης 1, Γιαβασίδης, Βελισσαρίου.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ  (Ζαραβίνας): Κωστούλας 1, Τσάκαλος 3, Τζίμπουλας 2, Τσιγαρίδας 9, Γ. Μούγιτς 3, Μάλλιος, Τερλέτσκι, Χατζηκωνσταντίνου, Καϊμακάμης, Μπετζιλαλί 3, Μάνθος 2, Μπεκιάρης, Άντελιτς, Ζίφκοβιτς 1, Τζ. Μούγιτς 2.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Τόλιος. Δίλεπτα: 5-5 ,Πέναλτι: 0/0 – 4/2