Ο Πανελλήνιος υποχρέωσε σε ήττα την Σαλαμίνα - greekhandball.com

Ο Πανελλήνιος υποχρέωσε σε ήττα την Σαλαμίνα

Ο Πανελλήνιος επιβεβαίωσε ότι σε αυτή τη σεζόν θα είναι ισχυρός αντίπαλος σε όλα τα παιχνίδια του και έφθασε στην κατάκτηση των δύο βαθμών, στο ματς στην Κυψέλη με την Σαλαμίνα, που ηττήθηκε με 24-22 στην αναμέτρηση για την Α2 Ανδρών.

Στο ημίχρονο ο Πανελλήνιος προηγήθηκε με 15-11 αλλά στο 50΄ η Σαλαμίνα ισοφάρισε σε 20-20 ενώ στα τελευταία δέκα λεπτά σε παιχνίδι με γερές άμυνες όπως και με αρκετά σφάλματα, οι '' Ολυμπιονίκες '' βρήκαν τις κατάλληλες λύσεις και επιβλήθηκαν.

Τα πεντάλεπτα: 2-3,5-4,9-6,11-8,14-9,15-11 ( ημίχρονο ), 17-13,18-16,19-18,20-20,23-22,24-22.

Διαιτητές :  Μερτινιάν-Τόλιος.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ:  Τζανακάκης, Μανιάτης, Κωστόπουλος 2, Ξανθόπουλος 1, Κωνσταντινίδης, Σάλα, Αργύρης, Οικονόμου, Αναγνωστόπουλος 5, Βερτζώνης 3, Ζαφείρης 3, Ξηρόπουλος, Σκουρτάι 3, Βλαχοθανάσης, Αλικάκος 3, Χατζηγιάννης 4.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ:  Μανούσος 1, Ζαχαράκης, Μπακαούκας 6, Γεωργακόπουλος 1, Παπαδιονυσίου, Μπούτος 4, Μπούζος 2, Παν.Αποστολίδης, Μιχαλόπουλος, Τσαρπαλής, Τσομπανίδης 1, Ηλ.Αποστολίδης, Εφραιμίδης, Παπαδόπουλος 1, Δίπλαρος 6.

Δίλεπτα 5-5. Πέναλτι 1/1-7/3