Ιστορική επιστροφή με νίκη για την ΑΕ Χαλανδρίου ! - greekhandball.com

Ιστορική επιστροφή με νίκη για την ΑΕ Χαλανδρίου !

Στην επιστροφή της μετά από 24 χρόνια σε ενεργό δράση, η Αθλητική Ενωση Χαλανδρίου έφθασε στη νίκη με 23-19 σε βάρος του Εσπερου Καλλιθέας σε αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας.

Στο ΟΑΚΑ, η ΑΕ Χαλανδρίου προηγήθηκε 12-9 στο ημίχρονο, μετά από το αμφίρροπο πρώτο 30λεπτο ενώ στην επανάληψη διατήρησε σταθερά το προβάδισμα στο σκορ.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Στεφανίδης με 7 γκολ για τους νικητές, που πήραν σημαντική βοήθεια από τον πολύπειρο γκολκίπερ Τσακνή.

Τα πεντάλεπτα : 3-1,4-2,5-6,6-8,8-8,12-9 ( ημίχρονο ), 15-11,16-15,19-17,20-17,22-17,23-19.

Διαιτητές : Γιαβρούτας-Μπράμου.

Δίλεπτα : 6-4 , Πέναλτυ : 4/4, 3/3

ΑΕ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ: Τσακνής,  Νικολίνταης, Μαρκάτος, Μουλάκης 4 , Λόλας 1, Στεφανίδης 7, Τσεβάς, Ακτενιζογλου 2,  Ρουμελιώτης,  Κετιμές 2,  Εξάρχου 1,  Νικολαΐδης 4, Ζαχαρόπουλος 1, Δραγάζης,  Θεοφυλάτος 1

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Παντελόπουλος 6, Σ.Ντούρος 6, Δ.Ντούρος, Μασουρίδης, Αρβανιτίδης, Ι.Παγωνίδης  2, Θ. Παγωνίδης  4, Δελαπόρτας, Τσάμης, Αποστολόπουλος, Παππάς, Δήμου, Τοτάζι.