Νίκη για τις Ελπίδες στις λεπτομέρειες, με Ζαφειράκη - greekhandball.com

Νίκη για τις Ελπίδες στις λεπτομέρειες, με Ζαφειράκη

Οι Ελπίδες Αμυνταίου, με 13 τέρματα από την Βασιλείου και την Καπετανοπούλου ( 7 και 6 αντίστοιχα ) επιβλήθηκαν του Ζαφειράκη Νάουσας στην πρεμιέρα της Α2 Εθνικής Γυναικών, στο Αμύνταιο, με 22-20.

Το ματς ήταν αμφίρροπο στο μεγαλύτερο διάστημα του ( με εξαίρεση το προβάδισμα των Ελπίδων με 10-6 στο 20΄ ) και κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, με την γηπεδούχο ομάδα να φθάνει στην επιτυχία μετά από όμορφη αναμέτρηση με καλές προσπάθειες και από τις δύο πλευρές.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 5-5, 7-5, 10-6, 11-8, 11-10 ( ημίχρονο ), 12-11, 14-14, 15-15, 18-17, 19-18, 22-20.

Διαιτητές : Πατιός-Τσιάνας

Δίλεπτες : 3-2, Πέναλτυ : 6/6, 3/1.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ :  Αντωνιάδου , Βασιλείου 7, Γκάτσιου 1, Κακλίδου 1, Καπετανοπούλου 6, Κουτσουρίδου , Ε.Μίτις, Μ.Μίτις , Μπουρή , Ντίνα 2, Π.Πανταζή 1, Σ.Πανταζή , Παρχαρίδου 3 , Σκόδρα 1, Σουμτάκη, Ηλεκτρίδου.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ : Κοτζαχρήστου 3, Παπαφώτη 5, Καϊμακάνη, Ντερβίσι 5, Κυριακίδου 2, Κώστα, Τσαρνούχα, Τζιάτζιου, Ψάρρα, Μαργκιοκάϊ, Μισιρλή 3, Αχμέτι, Αλαϊτση 2.