Νίκη με 49 γκολ για την Ασπίδα στο Καματερό - greekhandball.com

Νίκη με 49 γκολ για την Ασπίδα στο Καματερό

Η Ασπίδα Αγίων Αναργύρων πέτυχε τα περισσότερα γκολ από κάθε άλλη ομάδα στα 16 ματς που έγιναν το Σάββατο 8/10 για τις Εθνικές Κατηγορίες και για τα οποία, στο σύνολο τους, ενημερωθήκατε λεπτομερώς μόνο από το greekhandball.com

Σε αναμέτρηση για την Β΄Εθνική, η Ασπίδα σημείωσε 49 τέρματα σε βάρος του νεανικού Δία Μοσχάτου Ταύρου ο οποίος έπαιξε ως τυπικά γηπεδούχος στο Καματερό, ουσιαστικά ως φιλοξενούμενος της αντιπάλου του.

Η διαφορά έγινε από το πρώτο ημίχρονο μεγάλη υπέρ της Ασπίδας καθώς στο 13΄ το σκορ ήταν 7-10, αλλά, στα υπόλοιπα 17 λεπτά έως την ανάπαυλα, ο Δίας σημείωσε μόλις ένα τέρμα και έτσι η ομάδα των Αγίων Αναργύρων προηγήθηκε με 24-8 και επιμέρους 14-1.

Τα πεντάλεπτα : 1-3, 5-7, 7-12, 7-14, 7-19, 8-24 ( ημίχρονο ), 9-30, 10-33, 14-37, 17-39, 19-44, 24-49.

Διαιτητές :  Ψύλλος-Γιαβρούτας.

Δίλεπτα :  5-3    , Πέναλτυ :  3/3-4/3

ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΤΑΥΡΟΥ  :  Κουρής, Χήνος 6, Κολοκυθάς , Μαυρομμάτης, Βενιζελέας 1, Γ.Κωνσταντινίδης , Πριμηκύριος , Πούλιος 3, Χριστόπουλος 2, Γ.Κωνσταντινίδης, Πολύζος, Ζαχαρίας 2, Καραγεώργης 2, Χαραλαμπίδης 8.

ΑΣΠΙΔΑ ΑΓΙΩΝ ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ :  Δρόσος , Πανταζής 6, Λουκιδέλης 2, Παπουτσάκης 3, Γαβράς, Τζίτζης 9, Ξηρός 2, Σπυρόπουλος 5, Παναγόπουλος, Λιάλιος 2, Καύκουλας 3, Κουσκουλιάνος 7, Βιδάκης 10, Κακαβελάκης.