Στην Α2 Ανδρών ο Ολυμπιακός Κερατσινίου! - greekhandball.com

Στην Α2 Ανδρών ο Ολυμπιακός Κερατσινίου!

Την άνοδο στην Α2 Ανδρών εξασφάλισε ο Ολυμπιακός Κερατσινίου, ο οποίος επικράτησε με 21-28 του Ιδομενέα Γαλατά, στα Χανιά, στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ της Β Εθνικής.

Η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν ανώτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και στο ημίχρονο προηγούνταν με 11-14.

Ο Ιδομενέας διατηρούσε επαφή με το σκορ και στο 35ο λεπτό μείωσε στο ένα τέρμα (15-16), ενώ και στο 40ο λεπτό η διαφορά ήταν στο ένα γκολ (17-18). Ωστόσο, ο Αλέξης-Αντώνης Σαμαράς και ο Νίκος Μαρούδας ήταν ασταμάτητοι επιθετικά και σημείωσαν 13 και 10 τέρματα αντίστοιχα, έχοντας βεβαίως την υποστήριξη της καθοριστικής και πολύτιμης αμυντικής λειτουργίας της ομάδας. Από το 50ο λεπτό και έπειτα, ο Ολυμπιακός Κερατσινίου κυριάρχησε απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο και επιβλήθηκε.

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΓΑΛΑΤΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 21-28

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-7, 6-10, 7-12, 9-12, 11-14 (ημίχρονο), 15-16, 17-18, 18-21, 18-23, 19-26, 21-28

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΓΑΛΑΤΑ: Μιχελάκης, Παντελάκης, Παπαδάκης, Φαλτσέτας 2, Σπυριδάκης, Παπαϊωάννου 1, Ξεκουκουλωτάκης, Καμαριανάκης 2, Θωμαδάκης, Πατσουράκης 3, Καλατζάκης, Τσιόγκας 3, Κοκτσίδης, Καμινάκης, Χουτόπουλος 10, Κωστόπουλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Ακριβός, Κουρής, Σαμαράς 13, Κωστόπουλος, Νίνος, Μαρούδας 10, Μπερκέτης, Ματθιαδής, Βάος, Νάκος 1, Μιχαλόπουλος, Ρουσιώτης, Μανωλίτσης 1, Ψωμάς, Γιαννακόπουλος 3, Ξυπνητός

Διαιτητές: Ζήσης-Φωτακίδης, Δίλεπτα: 4-9, Πέναλτι: 4/7-1/3