Κάλπασε το αλογάκι στην Καλλιθέα, σε μεγάλο ματς... - greekhandball.com

Κάλπασε το αλογάκι στην Καλλιθέα, σε μεγάλο ματς...

Μεγάλη νίκη του Πήγασου Κυψέλης, με ανατροπή, στην Καλλιθέα απέναντι στον Εσπερο, με 22-20.

Ο Εσπερος προηγείτο με 11-7 στο ημίχρονο και 13-8 στο 35΄ , ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι  ( που είχαν 7 δοκάρια από τα 6 μέτρα ) κάλυψαν τη διαφορά και σε αγώνα ντέρμπι έφθασαν στο τέλος στην πολύτιμη επιτυχία.

Το ματς είχε ένταση ενώ στο 51΄ αποβλήθηκε ο Παύλος Μπουλταδάκης από τον πάγκο του Πήγασου, για συνεχόμενη διαμαρτυρία και ενώ είχε προηγηθεί δίλεπτη στον ίδιο.

Πολίτης και Δρέλλας, οι...συνήθεις ύποπτοι, πέτυχαν 14 από τα 22 γκολ του Πήγασου ενώ ο Πανταζής ( επίσης με 7 τέρματα ) ήταν ο πρώτος σκόρερ του Εσπερου.

Τα πεντάλεπτα : 1-2, 4-2, 5-5, 8-5, 9-5. 11-7 ( ημίχρονο ), 13-8, 13-13, 15-15, 16-16, 19-19, 20-22.

Διαιτητές : Χαραλαμπίδης-Ζήσης.

Δίλεπτες : 3-4, Πέναλτυ : 6/5, 4/4.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ : Αντωνιάδης, Τσέλιος, Αρβανιτίδης, Τοτάζι, Καύκουλας 3, Πολύμερος 4, Μάνθο 2, Μπλάτσος, Κωτσονάρος 3, Ταυρόπουλος 1, Τυμπάμπογλου, Πανταζής 7.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ : Φωτόπουλος, Ζυλί, Ε.Βασιλείου , Πολίτης 7, Νικολάου, Σάρδης, Σκλαβούνος, Παπαγιαννόπουλος, Ψαρρός 2, Κωνσταντινίδης, Θ.Βασιλείου, Νεοχωρίτης, Δρέλλας 7, Σκληρός 1, Βασάλος 4, Κοντογιώργος 1.