Οι Αμφικτύονες Λαμίας κυριάρχησαν του Δία Μοσχάτου/Ταύρου - greekhandball.com

Οι Αμφικτύονες Λαμίας κυριάρχησαν του Δία Μοσχάτου/Ταύρου

Οι Αμφικτύονες Λαμίας επικράτησαν εντός έδρας με 31-23 του Δία Μοσχάτου/Ταύρου, σε παιχνίδι για την 5η αγωνιστική της Β' φάσης (1ος όμιλος, θέσεις 5-7) της Β' Εθνικής.

Η ομάδα της Λαμίας προηγούνταν για περισσότερο από 15 λεπτά, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν και το σκορ ήταν ισόπαλο (8-8) στο 20ο λεπτό. Ωστόσο, στο ημίχρονο οι Αμφικτύονες είχαν προβάδισμα πέντε τερμάτων (15-10).

Στο δεύτερο μέρος, ο Δίας πέτυχε να μειώσει στα δύο τέρματα (17-15) στο 40ο λεπτό, αλλά οι Λαμιώτες αύξησαν και πάλι την διαφορά και τελικά κυριάρχησαν.

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ/ΤΑΥΡΟΥ 31-23

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-2, 6-5, 8-8, 12-9, 15-10 (ημίχρονο), 15-12, 17-15, 21-15, 24-17, 27-19, 31-23

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ: Παπαδούκας, Παπαγεωργίου 3, Ρούσσος 2, Βλάχος 1, Μηνιώτης, Σιάππας 6, Λαμπράκης 2, Καραγάτσιος, Γκουράβας 3, Λώρας 3, Πουγκακιώτης 2, Μακρής, Ντακλούκας 4, Αργυρόπουλος, Γεωργαντάς 1, Μαντζώρος 4

ΔΙΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ/ΤΑΥΡΟΥ: Κουρής, Χήνος 5, Χαραλαμπίδης Σ. 4, Χαραλαμπίδης Χ. 1, Φυτόπουλος, Καραγεώργης 1, Κολοκυθάς, Αποστολόπουλος 2, Παγωνίδης 1, Μαυρομάτης, Δέλιας 9

Διαιτητές: Καπότας - Παλαμίτης, Δίλεπτα: 3-1, Πέναλτι: 1/1-0/1