Ο Κερκυραϊκός επιβλήθηκε του Απόλλωνα Σταυρούπολης - greekhandball.com

Ο Κερκυραϊκός επιβλήθηκε του Απόλλωνα Σταυρούπολης

Εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Κερκυραϊκός, ο οποίος επιβλήθηκε με 19-22 του Απόλλωνα Σταυρούπολης, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Β' φάσης (2ος όμιλος, θέσεις 1-5) της Α2 Γυναικών.

Η ομάδα της Κέρκυρας προηγούνταν στο 10ο λεπτό (2-4), όμως ο Απόλλων έφερε το ματς στα ίσα λίγο αργότερα. Παρ' όλα αυτά, οι νησιώτες ανέλαβαν και πάλι τα ηνία και στο ημίχρονο είχαν προβάδισμα δύο τερμάτων (9-11).

Στο δεύτερο μισάωρο, ο Κερκυραϊκός συνέχισε να προηγείται, αν και οι γηπεδούχοι βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ. Ωστόσο, ο Κερκυραϊκός δεν έχασε τον έλεγχο και κατέκτησε τους δύο βαθμούς.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ 19-22

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-4, 5-5, 5-7, 7-9, 9-11 (ημίχρονο), 11-12, 13-15, 13-16, 14-18, 17-20, 19-22

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Κατσουπάκη 1, Ζερβού, Καμπούρη, Πάντου 1, Αρβανίτη 8, Κουρκουλάκη 4, Μιάρη, Αναγνωστοπούλου, Δημητρακούδη 5, Χωρίκη, Τσιώλη, Νικολαΐδου, Σερεσλή

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ: Ιωάννου 2, Μάναλου 1, Κούρκουλου Χ. 3, Μπίμπα 4, Σκουρτάι 3, Ξενίδου, Κούρκουλου Μ. 6, Σκορδίλη, Γαρνάβου, Κοντούλη, Μάστορα 3

Διαιτητές: Γράψας - Παπούλιας, Δίλεπτα: 1-5, Πέναλτι: 5/10-1/1