Πρεμιέρα με νίκη για τον Δούκα, απέναντι στο Πανόραμα - greekhandball.com

Πρεμιέρα με νίκη για τον Δούκα, απέναντι στο Πανόραμα

Ο Πρωταθλητής Δούκας μπήκε με το δεξί στην τελική φάση του  Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων επικρατώντας στη Νίκαια, με 28-18 του Πανοράματος.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, έως το 50΄, με τον Δούκα ωστόσο να έχει το προβάδισμα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, με επιμέρους σκορ 7-1, η νίκη πήγε καθαρά και άνετα στον Δούκα, που είχε πλουραλισμό σε λύσεις και σκοράρισμα ενώ η ομάδα της Θεσσαλονίκης συνάντησε σημαντικά προβλήματα στην επίτευξη τερμάτων στην επανάληψη, σημειώνοντας μόλις 6 γκολ σε αυτό το διάστημα.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 5-5, 7-7, 10-9, 11-11, 14-12 ( ημίχρονο ), 15-13, 18-15, 20-15, 21-17, 24-17, 28-18.

Διαιτητές : Φωτακίδης-Γιακαλής.

Δίλεπτες : 2-3, Πέναλτυ : 3/2, 0/0.

ΔΟΥΚΑΣ :Μπάρκας, Αντωνιάδης, Σταματάκος, Δερμάνης, Βασιλείου, Χατσατουριάν 2, Μπατής 6, Κολεζάκης 1, Παναγιώτου 5, Ναθαναήλ, Πετρουλάκος 4, Βαλκάνας , Βλαχάκης 4, Καρακεχαγιάς 1, Χαριτωνίδης 3, Παπαχαρτοφύλης 2.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ : Πουγατσιάς, Ε.Γεωργιάδης, Κουκλοτίδης 6, Β.Γεωργιάδης, Μαδέσης, Ιακωβίδης 1, Αγαθόνικος 4, Κοντούλης 1, Ελευθερούδης, Κονταξιάν , Κονδράκης 1, Κυριακίδης 5, Ηγουμενίδης,  Μήκας, Παρικόπουλος, Δούρβος.