Νίκη στο νήμα για τους Αμφικτύονες Λαμίας κόντρα στον ΑΟ Πολιτείας των οκτώ παικτών - greekhandball.com

Νίκη στο νήμα πέτυχαν οι Αμφικτύονες Λαμίας, που επικράτησαν εντός έδρας με 21-20 του ΑΟ Πολιτείας, ο οποίος παρουσιάστηκε με μόλις οκτώ παίκτες, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ (1ος όμιλος) της Β' Εθνικής.

Οι Αμφικτύονες βρίσκονταν πίσω στο σκορ (1-2) στο 5ο λεπτό, όμως στην συνέχεια πήραν το προβάδισμα και το διατήρησαν μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους, το οποίο έληξε 11-8.

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν ασφυκτικά και στο 45ο λεπτό προηγούνταν με 15-16. Ωστόσο, η ομάδα της Λαμίας μπόρεσε να ανακτήσει τα ηνία, αλλά στο 55ο λεπτό το ματς ήταν ισόπαλο (19-19). Παρ' όλα αυτά, οι Αμφικτύονες κατέκτησαν τους δύο πόντους.

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ 21-20

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-2, 5-2, 7-5, 8-7, 11-8 (ημίχρονο), 13-12, 14-13, 15-16, 18-17, 19-19, 21-20

ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ: Παπαδούκας, Παπαγεωργίου 3, Ρούσσος 1, Βλάχος, Σιάππας 2, Λαμπράκης, Καραγάτσιος, Γκούρλιας 4, Λώρας 4, Γουγκακιώτης, Μακρής, Ντακλούκας 2, Γωεργαντάς, Μαντζώρος 5

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ: Θεοδώρου 1, Τηνιακός 5, Ζέρβας 1, Κατρής 3, Κωνσταντέλλος 4, Τερλεμές 3, Ξηρός, Βασιλείου 3

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Λεφάκης, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 3/3-3/3 (Κόκκινη: Κωνσταντέλλος)