Ισοπαλία στην Καλλιθέα μεταξύ του Έσπερου και του Ολυμπιακού Κερατσινίου - greekhandball.com

Ισοπαλία στην Καλλιθέα μεταξύ του Έσπερου και του Ολυμπιακού Κερατσινίου

Ισοπαλία, 20-20, έληξε η αναμέτρηση Έσπερος Καλλιθέας - Ολυμπιακός Κερατσινίου, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ (1ος όμιλος) της Β' Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν στο 5ο λεπτό, όμως από εκείνο το σημείο έως και την λήξη του πρώτου μισαώρου ο Έσπερος Καλλιθέας είχε συνεχώς το προβάδισμα και το ημίχρονο έληξε με σκορ 13-12.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Κερατσινίου ανέκτησε τα ηνία στο 40ο λεπτό, προηγούνταν μέχρι και τα τελευταία λεπτά του αγώνα, όμως ο Έσπερος κατάφερε να ισοφαρίσει και τελικά τα δύο σύνολα κατέκτησαν από έναν βαθμό.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 20-20

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 3-2, 5-3, 7-5, 9-7, 13-12 (ημίχρονο), 14-13, 14-16, 15-17, 16-18, 19-20, 20-20

EΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Aντωνιάδης, Αρβανιτίδης, Μπλάτσος 4, Κωτσονάρος 2, Πανταζής 7, Δελαπόρτας, Τσέλιος, Παναγόπουλος, Ταυρόπουλος, Πολυμέρος, Καύκουλας 6, Γύθουλας, Μάνθο 1, Τυμπάμπογλου

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Ακριβός, Κουρής 7, Σαμαράς 6, Κωστόπουλος, Νίνος 1, Μαρούδας 3, Μπερκεζής, Νάκος, Μιχαλόπουλος, Τσανάι, Ρουσιώτης, Μπουλούμπασης 2, Μανωλίτσης 1, Γιαννακόπουλος, Ξυπνητός

Διαιτητές: Σκλαβενίτης-Καρυδάκης, Δίλεπτα: 6-7 (Aπευθείας κόκκινη: Πολυμέρος, 33:37, για επικίνδυνο παιχνίδι), Πέναλτι: 4/6-2/2