Ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων επικράτησε στο φινάλε της Δόξας Βύρωνος - greekhandball.com

Ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων επικράτησε στο φινάλε της Δόξας Βύρωνος

Στο φινάλε επικράτησε ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων της Δόξας Βύρωνος, με 25-26, στο πλαίσιο της 6ης και τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ (1ος όμιλος) της Α2 Ανδρών.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο πρώτο μέρος, στο οποίο η Δόξα είχε ελαφρύ προβάδισμα, του ενός μόλις γκολ, ανά διαστήματα. Στο ημίχρονο, η ομάδα του Βύρωνα προηγούνταν με 13-12.

Στο δεύτερο μισάωρο, οι γηπεδούχοι είχαν το προβάδισμα μέχρι και το 45ο λεπτό, ωστόσο ο Λεωνίδας, που τερμάτισε στην δεύτερη θέση, έφερε το ματς στα ίσα, ανέλαβε τα ηνία και τελικά κυριάρχησε μ' ένα γκολ διαφορά.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 25-26

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-4, 6-6, 8-7, 11-11, 13-12 (ημίχρονο), 17-14, 18-16, 19-18, 20-20, 22-23, 25-26

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Συμεωνίδης, Ακάλεστος 5, Λάλας, Θεοδοσόπουλος, Μίχος, Όρκας 3, Μπούτος 4, Κουρουτζίδης 3, Πανόπουλος 1, Αϊβάζης, Σαλόγιαννος, Νταρσοβλάντ 3, Χριστόπουλος 1, Χατζηκωνσταντίνου 5, Μπαρτσώκας, Παπαδιονυσίου

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Μάγκος, Αμανατίδης 2, Τσαγκουλής 7, Μουλιάτος 1, Βούλγαρης 5, Οικονόμου, Τσέλος 2, Καραμαγκέλας, Σοφικίτης, Αργυριάδης 5, Θάνος, Βάρσος, Μακρυγιάννης 2, Καπετάνιος, Γαραντωνάκης, Μπίλος 2

Διαιτητές: Τόλιος-Μερτινιάν, Δίλεπτα: 8-7 (Aπευθείας κόκκινη: Aργυριάδης, 59:46, «καθυστέρησε εκτέλεση ρίψης των αντιπάλων και ενώ το παιχνίδι βρισκόταν στα τελευταία 30''»), Πέναλτι: 2/5-5/8