Εκτός έδρας νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης - greekhandball.com

Εκτός έδρας νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης

Εκτός έδρας νίκη με 21-27 πανηγύρισε ο Άρης Θεσσαλονίκης, ο οποίος επικράτησε της Εκμάθησης Αθλημάτων, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Β' φάσης (2ος όμιλος, θέσεις 1-6) της Β' Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ στα πρώτα δέκα λεπτά, ωστόσο οι Θεσσαλονικείς ισορρόπησαν, κατάφεραν να προηγηθούν (25ο λεπτό, 8-9), αλλά το ημίχρονο έληξε ισόπαλο, 11-11.

Στην επανάληψη, ο Άρης άρχισε να «χτίζει» διαφορά στο σκορ μετά από το 35ο λεπτό και τελικά κυριάρχησε.

ΑΟ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ - ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 21-27

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 6-4, 7-7, 8-8, 8-9, 11-11 (ημίχρονο), 13-13, 14-17, 15-20, 16-22, 19-24, 21-27

ΑΟ ΕΚΜΑΘΗΣΗΣ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ: Κοπαΐδης 3, Γαλανός 2, Μασούρας, Θαναηλάκης 4, Παπαμάρκος, Λυμπούδης, Λόγια, Μπαμπλέκης 5, Ιμσιρίδης Θ., Νιντερέγγερ 1, Ιμσιρίδης Κ., Μιχάκης 1, Μαντζόπουλος 2, Κουτσοκώστας 1, Κυριακίδης 2

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Χαραλαμπάκης 1, Τζέλη 1, Ντιμολάρις, Παπαδόπουλος 3, Τσόχας 3, Μουρτζινός 3, Μπρόικος, Ελέτα 4, Μαυρίδης, Πούλκος, Βολιώτης, Αναστασιάδης 4, Κιάκος, Αχίλιας 1, Ταραμονλής 4, Ψωμαθιανός 3

Διαιτητές: Νάσκος-Παπούλιας, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 3/5-2/2