Ο Ιδομενέας '' έπνιξε '' τον φιλότιμο Εσπερο... - greekhandball.com

Ο Ιδομενέας '' έπνιξε '' τον φιλότιμο Εσπερο...

Καλύτερος ο Ιδομενέας Γαλατά, κέρδισε με 25-13 τον Εσπερο Καλλιθέας στα Χανιά, σε αναμέτρηση για τα πλέϊ οφ ανόδου από την Β΄ Εθνική στην Α2.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν νευρικό, ωστόσο, στην επανάληψη ο Ιδομενέας '' έπνιξε '' στην άμυνα του τον Εσπερο, πήρε γρήγορες επιθέσεις και με πρώτο σκόρερ τον Φαλτσέτα, με 7 τέρματα, έφθασε στη νίκη.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ελλείψεις και παρουσιάσθηκαν μόλις με 10 αθλητές, όμως, αγωνίσθηκαν φιλότιμα έως το τέλος, παρά τις δυσκολίες τους στο σκοράρισμα που αποτυπώθηκαν και στα χτυπήματα πέναλτυ, καθώς, κέρδισαν 6 και μετέτρεψαν σε γκολ  μόνο το 1...

Τα πεντάλεπτα : 1-1, 1-1, 4-2, 7-4, 7-4, 8-4 ( ημίχρονο ), 12-5, 15-6, 17-8, 19-10, 21-13, 25-13.

Διαιτητές : Χαραλαμπίδης-Ζήσης.

Δίλεπτες : 6-4, Πέναλτυ : 2-1/6-1.

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΓΑΛΑΤΑ :  Μιχελάκης, Παντελάκης, Φαλτσέτας 7, Τσιόγκας 1, Πατσουράκης , Καμινάκης, Κίσκηρας 1, Κωστόπουλος 1, Κοκτσίδης 2, Χουτόπουλος 4, Παπαδάκης 2, Ξεκουκουλωτάκης 1, Σπυρλιδάκης, Παπαϊωάννου 4, Αλευράκης 2, Καμαριανάκης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ : Αντωνιάδης, Αρβανιτίδης, Παναγόπουλος, Ταυρόπουλος , Πανταζής 4, Κωτσονάρος 3, Καύκουλας 5, Πολύμερος, Τυμπάμπογλου, Μπλάτσος 1.