Πρώτοι βαθμοί για την Ηλιούπολη 2006 στην Β' φάση της Α2 Γυναικών - greekhandball.com

Πρώτοι βαθμοί για την Ηλιούπολη 2006 στην Β' φάση της Α2 Γυναικών

H Ηλιούπολη επικράτησε χθες (05/04) το βράδυ εκτός έδρας με 20-27 του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων σε εξ αναβολής ματς για την 3η αγωνιστική της Β' φάσης (1ος όμιλος, πλέι οφ) της Α2 Γυναικών.

Η φιλοξενούμενη ομάδα άρχισε να «χτίζει» διαφορά στο σκορ μετά από το 10ο λεπτό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 8-14. Στην επανάληψη, η Ηλιούπολη δεν δυσκολεύτηκε να διατηρήσει τον έλεγχο της αναμέτρησης και κατέκτησε, έτσι, τους πρώτους της βαθμούς στα πλέι οφ.

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006 20-27

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-4, 4-7, 4-8, 6-11, 8-14 (ημίχρονο), 9-16, 12-18, 13-19, 14-20, 17-25, 20-27

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Παράσχη Α., Καρύδη 2, Κούνουπα 1, Παράσχη Μ. 3, Δημακέα 1, Χρυσοσπάθη, Χατζηαργυρού 7, Πλώτα, Κοσιφίδου 3, Μπαράκου 1, Τσιαμάνη 1, Γιαννακούρα, Βαμβακά, Κουτελιέρη, Μεγαρίτη 1, Ρούπα

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006: Σιώρη, Τσιομίδου 9, Φοινικοπούλου 5, Λουρίδα, Ζουμπουνέλλη 7, Χούτου, Ποδηλατά, Αμπατζή, Υφαντή, Χατζηλιάδου, Παπανδρέου, Καραγρηγορίου, Ρήγα, Ξιανάρι, Δημητρίου, Παπαγιαννοπούλου

Διαιτητές: Καρυδάκης-Γιακαλής, Δίλεπτα: 3-8 (Κόκκινη: Παπανδρέου, 41:02, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 3/5-4/4