Με Φάμπατς πρωταγωνιστή διπλό Αθηναϊκού στο Κορωπί - greekhandball.com

Με Φάμπατς πρωταγωνιστή διπλό Αθηναϊκού στο Κορωπί

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ, με 12 τέρματα, τον Φάμπατς ο Αθηναϊκός νίκησε με 27-23 τον Παπασιδέρη στο Κορωπί σε αναμέτρηση για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Ανδρών.

Ο Νομικός πέτυχε 9 τέρματα για τους γηπεδούχους, ωστόσο, η συνεισφορά του δεν αποδείχθηκε αρκετή στο αμφίρροπο παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 5-6, 6-8, 9-9, 11-11, 14-14 ( ημίχρονο ), 16-18, 17-19, 19-20, 21-21, 21-24, 23-27.

Διαιτητές :  Κ.Γερουλάνος-Τ.Γερουλάνος.

ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ : Τσιβρανίδης , Νομικός 9, Σουρλαντζής, Βλαχάκης, Μπαντουράκης, Αλεξανδρής 1, Φακίνος 1, Βλάχος 1, Προφής 5, Μπότσαρης , Παγώνας, Γιαννακούρας 3.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ : Παντελάκης, Πέρρος 3, Σταυρινόπουλος 1, Τσικριτέας 3, Ρηγανάκος, Κραουνάκης 1, Γιαννέτος 1, Ντριβαλάς, Μαγκαφουράκης , Ορφανόπουλος 3, Μαναράς , Οικονομίδης , Μπεκιάρης 1, Φάμπατς 12, Αθανασιάδης , Τσεύλικος 2.