Εκτός έδρας νίκη μ' ένα γκολ διαφορά για τον Αλέξανδρο Αξιούπολης - greekhandball.com

Εκτός έδρας νίκη μ' ένα γκολ διαφορά για τον Αλέξανδρο Αξιούπολης

Νίκη στο... νήμα πέτυχε ο Αλέξανδρος Αξιούπολης, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας της Ασπίδας Ξάνθης με 21-22, σε ματς για την 2η αγωνιστική της Β' φάσης (2ος όμιλος / θέσεις 7-10) της Α2 Ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν στα πρώτα 15 λεπτά, όμως η Ασπίδα πήρε στην συνέχεια το προβάδισμα και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με υπέρ της σκορ 14-11. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι βρίσκονταν σε θέση «οδηγού» έως και το 45ο λεπτό, η ομάδα της Αξιούπολης ισοφάρισε (18-18 στο 50ο λεπτό) και στα τελευταία πέντε λεπτά κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να κατακτήσει τους δύο βαθμούς.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ 21-22

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-4, 4-5, 8-7, 12-10, 14-11 (ημίχρονο), 15-14, 15-14, 17-16, 18-18, 20-19, 21-22

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: Αγαθόνικος 2, Ασκεπίδης 1, Βασιλακόπουλος, Κλωμενίδης, Θεοδωρόπουλος 4, Λευθέρης, Λιόντος, Μαρκοπουλιώτης 1, Μόσχος, Μπέτζιος, Ναθαναηλίδης, Ρούφος 2, Σαλή, Φραγκούλης 11, Κασνάς

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ: Παπαρήγας, Στεφανίδης, Ζηλίδης 2, Καραπείδης 4, Ζιάρας, Κουρούπης Ε., Δουλούμπακας 2, Τσορλίνης 1, Καρακασίδης, Κέφαλος 2, Τουλκερίδης 2, Κουρούπης Δ., Καϊσίδης, Λασκαρούδης 1

Διαιτητές: Μπέτμαν- Ουζούνης, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 0/2-1/4