Νοκ άουτ από την διεκδίκηση ανόδου ο ΓΑΣ Κιλκίς, που γνώρισε οδυνηρή ήττα από τον ΑΟ Κοζάνης - greekhandball.com

Ο ΓΑΣ Κιλκίς ηττήθηκε εκτός έδρας, με 25-24, από τον ΑΟ Κοζάνης, στο πλαίσιο της 5ης και προτελευταίας αγωνιστικής της Β' φάσης (2ος όμιλος, θέσεις 1-6) της Α2 Ανδρών, και τέθηκε έτσι νοκ άουτ από την διεκδίκηση ανόδου στην μεγάλη κατηγορία.

Η ομάδα του Κιλκίς βρισκόταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους και στο ημίχρονο προηγούνταν με 8-13. Ωστόσο, ο ΑΟ Κοζάνης κατάφερε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση και στο 40ο λεπτό το σκορ ήταν 16-15. Στην συνέχεια, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν, οι δύο ομάδες βρίσκονταν πολύ κοντά στο σκορ, όμως οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που τελικά πανηγύρισαν.

AO KOΖΑΝΗΣ - ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ 25-24

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 1-4, 3-7, 4-9, 6-11, 8-13 (ημίχρονο), 12-14, 16-15, 18-17, 19-19, 21-21, 25-24

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ: Χαντζιάρας 8, Μαυρίδης, Καραγεωργίου 6, Κοκελίδης, Τσαναξίδης 4, Παπαχρήστου 4, Καλόθεος, Κοτανίδης, Γκούμπερι 1, Στεργιούλας, Τραγιάς, Μπούρμπουλας 2

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ: Βαφειάδης, Καριοφύλλης 2, Καρβουνίδης 2, Φαχουρίδης Σ., Φαχουρίδης Α., Κυπραίος 7, Γιαβασίδης 1, Γρηγοριάδης, Ίλερης 2, Μαυρόπουλος Α. 1, Ιωαννίδης, Μαυρόπουλος Χ., Τοκατζόγλου 5, Δημάκης 3, Ζιούτας 1, Μπεζανίδης

Διαιτητές: Τσιάνας - Πατιός, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 2/3-5/7