Παρέμεινε με την τρίαινα στο χέρι ο Ποσειδώνας ! - greekhandball.com

Παρέμεινε με την τρίαινα στο χέρι ο Ποσειδώνας !

Παρά τις ελλείψεις του ο Ποσειδώνας Λουτρακίου ήταν καλύτερος και νίκησε δίκαια τον Ηλυσιακό με 29-26 μετά από συναρπαστικό παιχνίδι στο Λουτράκι.

Στο πρώτο μέρος ο Ποσειδώνας ήταν εμφανώς καλύτερος, αλλά, στην επανάληψη μετά το 45΄ ο Ηλυσιακός αντέδρασε, μείωσε σε 25-23 στο 55΄ και προσπάθησε να εκμεταλλευθεί το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι έπαιξαν τα τελευταία 4 λεπτά με παίκτη λιγότερο, αλλά, εντέλει δεν απέφυγε την ήττα.

Το ματς είχε δυναμισμό και πάθος στο δεύτερο μέρος, αλλά, ο Ποσειδώνας αντέδρασε καλύτερα σε κρίσιμες στιγμές και έφθασε στη νίκη που του χαρίζει και την παραμονή στην Α2 Εθνική Κατηγορία, όπου θα συνεχίσει και ο Ηλυσιακός.

Τα πεντάλεπτα : 2-2, 6-2, 9-6, 11-8, 13-8, 17-11 ( ημίχρονο ), 18-12, 20-14, 22-16, 23-20, 25-23, 29-26.

Διαιτητές : Καρυδάκης-Γιακαλής.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ : Αικατερίνης 6, Δ.Φίλης , Κ.Φίλης, Βασιλειάδης 8, Γκίκας 2, Τυφτικίδης 2, Καραβάς, Χαραλαμπάκης, Δώδας, Χαντούπης, Χατζηκωνσταντίνου 5, Κάπης, Παλαιολόγος, Πολυχρονάτος, Ρουμελιώτης 6.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ : Γεωργίου, Τσέτος 5, Γ.Χαραλαμπίδης 6 , Μ.Χαραλαμπίδης 1, Μπαρμπαράκης 6, Δούγιας 2, Αποστολίδης 3, Διαμαντάκος, Γουναράς , Μπάνιας, Κωστάπαππας , Μαξούτι, Στυλιανός 3.