Της έκαψαν την γούνα απουσίες και Εκμάθηση.... - greekhandball.com

Της έκαψαν την γούνα απουσίες και Εκμάθηση....

Η Εκμάθηση Θεσσαλονίκης ήταν ανώτερη, είχε πιο πολλές λύσεις και περισσότερη ενέργεια και έτσι κέρδισε εκτός έδρας την Καστοριά με 35-12.

Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν να έχουν αξιέπαινη παρουσία στην Β΄Εθνική Κατηγορία, παρά τα πολλά προβλήματα που τους έχουν υποχρεώσει να αγωνίζονται αποδυναμωμένοι ενώ οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν μία ακόμα προσεκτική εμφάνιση, περιορίζοντας μάλιστα το παθητικό τους μόλις σε 6 τέρματα σε όλο το πρώτο ημίχρονο ενώ δε δέχθηκαν γκολ στα τελευταία 13 λεπτά.

Τα πεντάλεπτα : 0-4, 1-6, 3-9, 3-14, 6-17, 6-21 ( ημίχρονο ), 6-22, 8-24, 10-26, 12-28, 12-32, 12-35.

Διαιτητές : Μαυρίδης-Τομίδης.

ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ :  Γκουπιδένης 1, Γιούπας 1, Παναγιωτίδης, Κωνσταντινίδης 2, Μπουζόπουλος 2, Πούλιος, Μπαντής 2, Πισιώτης , Λ.Μελλίδης , Τζιφονώτας 4.

ΕΚΜΑΘΗΣΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ : Γαλανός 3, Κυριακίδης 2, Κουτσοκώστας 5, Κ.Ιμσιρίδης , Νιντερέγγερ 1, Λόγια 3, Θαναηλάκης 2, Λυμπούδης , Μαντζόπουλος 4, Μασούρας , Κοπαϊδης 4, Παπαμάρκος 2, Μπαμπλέκης 4, Θ.Ιμσιρίδης 5.