Εκτός έδρας νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης επί του ΑΟΑ Καστοριάς - greekhandball.com

Εκτός έδρας νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης επί του ΑΟΑ Καστοριάς

Εκτός έδρας νίκη επί του ΑΟΑ Καστοριάς πανηγύρισε ο Άρης Θεσσαλονίκης, ο οποίος επικράτησε με 20-29, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β' φάσης (2ος όμιλος, θέσεις 6-8) της Α2 Γυναικών.

Ο ΑΟΑ Καστοριάς βρισκόταν μπροστά στο σκορ έως και το 20ο λεπτό. Ωστόσο, στην συνέχεια, ο Άρης έφερε το ματς στα ίσα και στο ημίχρονο προηγούνταν με 8-10. Στην επανάληψη, η ομάδα της Θεσσαλονίκης διηύρηνε το προβάδισμα, κυριάρχησε κατά κράτος στον αγωνιστικό χώρο και έφτασε στην νίκη.

ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 20-29

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 4-3, 6-5, 7-5, 8-8, 8-10 (ημίχρονο), 9-13, 10-17, 13-19, 15-21, 18-23, 20-29

ΑΟΑ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ: Toλιοπούλου 1, Μπαλιάκα 4, Τζιφονώτα, Παπαντωνίου, Γουρζάνη, Θώμου, Χαντζή Ε., Ζιαντσή 7, Παπουτσίδου 6, Λάτσου, Γιούπα 1, Χαντζή Α. 1, Καπαγερίδου

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Moυρουζίδου 6, Νικολάου 9, Ντόγκα, Μανωλούδα 2, Μπέκου, Παραστατίδου 6, Γκαμπούρα, Κατσούνη 5, Παπαγεωργίου 1, Κατσάρκα

Διαιτητές: Πήτας - Αγγελίδης, Δίλεπτα: 4-2 (Απευθείας κόκκινη: Μανωλούδα, 57:23), Πέναλτι: 2/4-2/4