Επικράτηση του Απόλλωνα Σταυρούπολης επί του Κερκυραϊκού - greekhandball.com

Επικράτηση του Απόλλωνα Σταυρούπολης επί του Κερκυραϊκού

«Διπλό» επί του Κερκυραϊκού πέτυχε ο Απόλλων Σταυρούπολης, που επικράτησε με 14-24, σε ματς για την 2η αγωνιστική της Β' φάσης (2ος όμιλος / θέσεις 1-5) της Α2 Γυναικών.

Η φιλοξενούμενη ομάδα βρισκόταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και στο ημίχρονο προηγούνταν με 6-13. Στην επανάληψη, δεν δυσκολεύτηκε να διατηρήσει το προβάδισμα και κατέκτησε έτσι τους δύο πόντους.

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 14-24

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 2-5, 2-8, 3-9, 4-11, 6-13 (ημίχρονο), 6-15, 7-16, 9-19, 12-21, 12-23, 14-24

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ: Πλασκασοβίτη, Μάμαλου 1, Κούρκουλου Χ. 1, Καρβούνη 3, Μπίμπα, Σκουρτάι 5, Ξενίδου, Κούρκουλου Μ., Σκορδίλη, Γαρναβού, Βαπτίσμα 2, Κοντούλη, Μάστορα 2, Πουλημένου

AΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Αναγνωστοπούλου, Χωρίκη, Ζερβού, Κουρκουλάκη 2, Πάντου, Κατσουπάκη 2, Δημητρακούδη 2, Αρβανίτη 6, Μαυροπούλου 9, Πανικίδου Ζ. 1, Πανικίδου Π. 1, Καμπούρη, Σερεσλή 1

Διαιτητές: Μαυρίδης - Τομίδης, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 1/2-