Στην 4η θέση της Α1 Γυναικών, που οδηγεί στην Ευρώπη, τερμάτισε ο ΓΑΣ Καματερού - greekhandball.com

Στην 4η θέση της Α1 Γυναικών, που οδηγεί στην Ευρώπη, τερμάτισε ο ΓΑΣ Καματερού

Με νίκη (34-27), σε ματς για την 9η αγωνιστική των πλέι οφ (θέσεις 1-6) της Α1 Γυναικών, επί της Αναγέννησης Άρτας ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο ΓΑΣ Καματερού, που τερμάτισε στην 4η θέση, η οποία οδηγεί στην Ευρώπη.

Ο ΓΑΣ Καματερού προηγούνταν έως και το 25ο λεπτό, όμως η ομάδα της Άρτας κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και στο ημίχρονο είχε το προβάδισμα με 11-12. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ανέκτησαν τα ηνία και στο 40ο λεπτό βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 18-17. Στην συνέχεια, διηύρηναν το προβάδισμα και κυριάρχησαν.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 34-27

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-3, 7-4, 10-5, 10-9, 11-12 (ημίχρονο), 16-16, 18-17, 22-18, 27-21, 29-24, 34-27

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ: Βασιλείου Μ., Παπαδοπούλου, Καζάκη 4, Κούρτη, Φακίνου, Χριστοπούλου 11, Βαρβεράκη, Ψαριώτη, Ταπαντζή, Βασιλείου Α. 8,. Σπυροπούλου 4, Ρούσου 4, Γκορτσοπούλου, Κουρή, Καντζούρα, Δαμάσκου 3

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ: Μπαλάφα 4, Σκάρα 5, Σπυριδοπούλου 7, Μούρνου 2, Καραμήτσου 6, Χάιδου, Γρούμπα, Παπακοσμά, Θεοδοσοπούλου 3, Σαΐντοβα

Διαιτητές: Φωκίτης - Παλαμιώτης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 1/1 - 4/5