''Στοπ'' από την Πυλαία στον Ολυμπιακό ! - greekhandball.com

''Στοπ'' από την Πυλαία στον Ολυμπιακό !

Σπουδαία νίκη γοήτρου για την Πυλαία στη Θεσσαλονίκη, σε βάρος του Ολυμπιακού με 28-25, για την Handball Premier.

Η ( έως πριν από το ματς ) ουραγός Πυλαία έπαιξε για την υστεροφημία της και κάτω από προϋποθέσεις, στερεί ενδεχομένως από τον Ολυμπιακό τις ελπίδες που είχε προκειμένου να τερματίσει στην πρώτη θέση στα πλέϊ οφ του πρωταθλήματος.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ανοιχτό και αμφίρροπο, αλλά, προοδευτικά στην επανάληψη η Πυλαία πήρε προβάδισμα στο σκορ, προηγήθηκε και με 4 τέρματα και εντέλει νίκησε με 28-25.

Εξαιρετική εμφάνιση, με ομαδικό πνεύμα από την Πυλαία που είχε πρώτο σκόρερ τον Αλεξανδρίδη με 6 γκολ.

Πρώτος σκόρερ από τον Ολυμπιακό ο Μοντόρο με 5 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα : 3-1, 4-2, 4-4, 7-6, 9-8, 11-11 ( ημίχρονο ), 16-14, 19-16, 21-19, 24-20, 26-22, 28-25.

Διαιτητές : Νάσκος-Χαρίτσος.

Δίλεπτες 4 για την Πυλαία, 1 για τον Ολυμπιακό -Πέναλτυ 5/4 και 4/2

ΠΥΛΑΙΑ (Ανανιάδης): Μπαμπατζανίδης , Αντωνιάδης, Ζαφείρης 2, Μέτσης 3,  Τσαμεσίδης 5, Γιαννακίδης, Κ.Κουκμίσης 2, Τριανταφυλλίδης 3, Σαμαράς, Μπάτζιος 2, Αλεξανδρίδης 6, Παπαγεωργίου 2, Χ. Ελευθεριάδης, Αλατσατιάνος 1, Γιαννακόπουλος 2, Παπαδόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καρασαββίδης): Κοτανίδης, Κουκουλάς , Κρητικός 1, Καραμπουρνιώτης 2, Παπαβασίλης 2, Μπούντιτς 2, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 1, Παπαδόπουλος 4, Δομπρής 4, Αραπακόπουλος 1, Πασσιάς , Μοντόρο 5, Σλαβούλιτσα  2, Μιχαηλίδης 1, Μπάουερ.