Επιστροφή στις νίκες για την Δόξα Βύρωνος - greekhandball.com

Επιστροφή στις νίκες για την Δόξα Βύρωνος

Στις νίκες επέστρεψε η Δόξα Βύρωνος, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Ακαδημίας Πάτρας με 23-32, σε ματς για την 5η και προτελευταία αγωνιστική της Β' φάσης (1ος όμιλος, θέσεις 1-6) της Α2 Ανδρών.

Η Δόξα άρχισε να αποκτά ελαφρύ προβάδισμα στο σκορ μετά από το 10ο λεπτό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 11-15. Στην επανάληψη, η ομάδα της Πάτρας συνέχισε να πιέζει και να παραμένει κοντά στο σκορ, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι «καθάρισαν» το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο και πανηγύρισαν την κατάκτηση των δύο βαθμών.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ - ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 23-32

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-4, 4-7, 6-10, 9-13, 11-15 (ημίχρονο), 15-18, 17-21, 19-24, 21-25, 22-30, 23-32

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ: Διαμαντόπουλος, Πάντος 4, Τρίγγος, Παναγιωταρόπουλος, Παπαγιαννόπουλος Χ. 2, Παπαγιαννόπουλος Α. 4, Γεωργίου 1, Γιάγκος 1, Ρουσσόπουλος, Παπακωστόπουλος 1, Τόμοβιτς 1, Σμυρνιώτης 1, Γιαννόπουλος, Μπεκιάρης-Σαχουλής, Ευθυμίου, Κολλύρης 8

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Συμεωνίδης, Ακάλεστος 8, Λάλας, Θεοδοσόπουλος, Χατζηαλεξανδρής 6, Μίχος, Όρκας 2, Μπούτος 4, Κουρουτζίδης, Πανόπουλος, Αϊβάζης 2, Νταρσουλάντ 5, Χριστόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου 4, Παπαδιονυσίου 1

Διαιτητές: Αβράμης-Χρόνης, Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 4/6-2/3