Τέταρτη διαδοχική νίκη στην Β' φάση της Α2 Ανδρών για τον Αθηναϊκό - greekhandball.com

Τέταρτη διαδοχική νίκη στην Β' φάση της Α2 Ανδρών για τον Αθηναϊκό

Την τέταρτη διαδοχική του νίκη στην Β' φάση (1ος όμιλος, θέσεις 7-12) της Α2 Ανδρών πέτυχε ο Αθηναϊκός, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας με 24-27 επί του Πολυνίκη Ναυπλίου, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των πλέι άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ελαφρύ προβάδισμα στο σκορ μετά από το 10ο λεπτό, ωστόσο το ημίχρονο έληξε ισόπαλο, 14-14. Στην επανάληψη, ωστόσο, ο Αθηναϊκός διηύρηνε την διαφορά και κυριάρχησε.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 24-27

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-5, 6-7, 8-9, 11-12, 14-14 (ημίχρονο), 14-17, 15-20, 16-23, 20-25, 23-27, 24-27

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Ρουμελιώτης Ν. 1, Καζάς, Ρουμελιώτης Χ. 2, Ρόντος 2, Αρσενόπουλος 9, Βαρδάκας 3, Μιχαλάκης, Αρζόγλου 1, Παπαδόπουλος, Τοπάλι, Σχοινοχωρίτης 2, Μαμάκος 1, Τσεχαγιάς 3, Κόσυβας

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Σταυρινόπουλος, Τσικριτέας 1, Κραουνάκης, Γιαννάτος 5, Ντριβάλας 1, Μούτσιος, Πέρρος 1, Μαγκαφουράκης, Κραουνάκης 1, Οργανόπουλος 4, Οικονομίδης, Μπεκιάρης 2, Φάμπατς 9, Αθανασιάδης, Σομπιρακούλ 1, Τσεύλικος 2

Διαιτητές: Βήτας-Τόλιος, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 10/11-0/0