Κυρίαρχος ο Κερκυραϊκός επί του Ορφέα Σουρωτής - greekhandball.com

Κυρίαρχος ο Κερκυραϊκός επί του Ορφέα Σουρωτής

Νίκη επί του Ορφέα Σουρωτής, με 17-20, ως τυπικά φιλοξενούμενος (η αναμέτρηση διεξήχθη στο ΕΑΚ Κέρκυρας), πέτυχε ο Κερκυραϊκός, σε ματς για την 4η αγωνιστική της Β' φάσης (2ος όμιλος, θέσεις 1-5) της Α2 Γυναικών.

Ο Κερκυραϊκός βρισκόταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, το ημίχρονο της οποίας έληξε 8-10. Στην επανάληψη, ο Ορφέας συνέχισε να πιέζει και να διατηρεί επαφή με το σκορ, ωστόσο οι νησιώτες διατήρησαν τα ηνία και κυριάρχησαν.

ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ - ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ 17-20

Τα πεντάλεπτα: 0-0, 0-4, 3-6, 5-6, 6-7, 8-10 (ημίχρονο), 9-11, 12-14, 13-16, 14-18, 15-18, 17-20

ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ: Αυγέρη 2, Τσολοζίδου, Εμμανουηλίδου, Ιωαννίδου 4, Ντουβαρτζή 5, Τσαναξίδου, Γαβριηλίδου, Χριστοδουλίδου 1, Κακαμούκα 2, Πουγαρίδου 1, Αναστασιάδου 2

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ: Πλασκασοβίτη, Ιωάννου 3, Μάμαλου 2, Πουλημένου 1, Κούρκουλου Χ. 9, Μπίμπα 1, Σκουρτάι 3, Ξενίδου, Κούρκουλου Μ., Σκορδίλη, Γαρνάβου, Βαπτίσμα, Κοντούλη, Μάστορα 1

Διαιτητές: Αβράμης-Χρόνης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 2/4-1/4

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

«Στο 60' του αγώνα αποβλήθηκε με κόκκινη και μπλε κάρτα η αθλήτρια της Α' ομάδας, Χριστοδουλίδου Ελευθερία, (...), διότι απευθύνθηκε στους διαιτητές λέγοντας: ''Είστε πολύ αρχ...α''. Κρατήθηκε το δελτίο της».