Αριστα 10 οι Κεπεσίδου και η Νέα Ιωνία επικράτησε της Πυλαίας - greekhandball.com

Αριστα 10 οι Κεπεσίδου και η Νέα Ιωνία επικράτησε της Πυλαίας

Η Νέα Ιωνία βρήκε ρυθμό μετά το δεκάλεπτο και έφθασε στη νίκη με 26-16 επί της Πυλαίας, περιορίζοντας μάλιστα αισθητά  την αντίπαλο της στην επανάληψη με επιμέρους σκορ 12-6.
Η Νικολέτα Κεπεσίδου ήταν, με 10 τέρματα, πρώτη σκόρερ του αγώνα στον οποίο πέτυχε τέρμα και η αδελφή της Μάγδα.
Η Πυλαία ταξίδεψε στην Αθήνα με 13 αθλήτριες, ωστόσο, παρά τις ελλείψεις της στάθηκε αξιοπρεπώς και θα ολοκληρώσει την δεύτερη φάση ως τρίτη στην κατάταξη των πλέϊ οφ.

Τα πεντάλεπτα :  2-1, 4-3, 7-4, 10-5, 13-7, 14-10( ημίχρονο ), 16-10, 18-11, 19-12, 22-13, 23-14, 26-16.

Διαιτητές : Κινατζίδης-Φωτακίδης.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ   :  Μ.Κεπεσίδου 1, Μανιά 1, Κοτρώτσιου, Μυλωνά, Σαραντάκου, Κολλύρη, Μακρή, Φράγκου 1, Ν.Κεπεσίδου 10, Κοντοστέργιου 2, Ντιμτσούδη , Σπηλιοπούλου, Νταβίντοβιτς 1, Κωνσταντινίδου 4, Στουγιαννίδου 6.

ΠΥΛΑΙΑ         :  Κερλίδη 6, Ποιμενίδου 2, Μόσχου , Κ.Κουκμίση 1, Τσιγαρίδα , Τσερέπη 2, Αθανασοπούλου, Καπρινιώτη , Κωστοπούλου 4, Θεοδοσοπούλου, Σελεμίδου 1, Πετρίδου, Ζηνωνίδου.