Στην Α1 Γυναικών και την επόμενη σεζόν ο ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - greekhandball.com

Στην Α1 Γυναικών και την επόμενη σεζόν ο ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού

Στην Α1 Γυναικών θα συμμετέχει και την επόμενη σεζόν ο ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού, που κυριάρχησε με 27-16 του Μ. Αλέξανδρου Γιαννιτσών, ο οποίος έχει υποβιβαστεί, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής των πλέι άουτ (θέσεις 7-12).

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με 1-2 στο πρώτο πεντάλεπτο, ο ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού ισορρόπησε και πήρε τα ηνία μετά από το 10ο λεπτό, ωστόσο στο ημίχρονο προηγούνταν με μόλις ένα τέρμα διαφορά (11-10). Στο δεύτερο μέρος, η γηπεδούχος ομάδα δεν έχασε το προβάδισμα, διηύρηνε την διαφορά και τελικά επιβλήθηκε του αντιπάλου της.

Για την 10η και τελευταία αγωνιστική της Β' φάσης του Πρωταθλήματος, ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών θα υποδεχθεί το Πανόραμα, ενώ ο ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του.

ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ - Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 27-16

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 4-4, 8-5, 9-6, 10-8, 11-10 (ημίχρονο), 14-12, 16-13, 19-13, 22-15, 24-16, 27-16

ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Διακογιάννη 2, Σουάρεζ 3, Μαυρογεώργη Ν. 1, Καραγιάννη 1, Σιτόγλου 1, Μαυρογεώργη Ζ. 4, Μπλας 1, Σαββαλάκη Α. 5, Μαυρογεώργη Δ., Μανδά 2, Αράνζ, Σαββαλάκη Δ. 2, Ταβλαρίδη 4, Παρέσογλου Β., Παρέσογλου Δ.

Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Πυριτίδου, Πατσάνη 4, Καλφοπούλου, Πλιόγκα 5, Αϊβαζίδου, Μαντζίρη, Πέγιου 1, Τρελοπούλου 1, Αναστασίου 4, Χειμώνα, Τομίδου 1

Διαιτητές: Καρυδάκης - Γιακαλής, Δίλεπτα: 2-5 (Απευθείας κόκκινη: Αναστασίου, 43:45, επικίνδυνο παιχνίδι), Πέναλτι: 1/1-3/4