Νίκη για την Κοζάνη στο Αμύνταιο - greekhandball.com

Νίκη για την Κοζάνη στο Αμύνταιο

Ο Εθνικός Κοζάνης επικράτησε με 33-30 των Ελπίδων στο Αμύνταιο, σε παιχνίδι για το τοπικό πρωτάθλημα Νεανίδων.

Στο ημίχρονο ο Εθνικός Κοζάνης προηγήθηκε με 18-13, αλλά, στο 55΄το σκορ ήταν 28-28, μετά την αντεπίθεση των γηπεδούχων.

Η ομάδα της Κοζάνης, με αθλήτριες με παραστάσεις από το πρωτάθλημα της Α1 Εθνικής στη φετινή σεζόν, πήρε την νίκη στα τελευταία λεπτά, δείχνοντας καλύτερη και πιο ψύχραιμη διαχείριση των λεπτομερειών.

Με ελλείψεις λόγω κορωνοϊού αγωνίσθηκαν οι Ελπίδες Αμυνταίου.

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης.

Τα πεντάλεπτα : 3-3, 7-7, 8-11, 9-13, 10-15, 13-18 ( ημίχρονο ), 16-20, 20-22, 24-25, 26-27, 28-28, 30-33.

ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ :  Αντωνιάδου, Βασιλείου 3, Ελευθεράκη, Ηλία, Ηλεκτρίδου, Π.Πανταζή 6, Σ.Πανταζή 7, Παρχαρίδου 3 , Μπουρή 2, Ντίνα 3, Καπετανοπούλου 5, Κακλίδου 1, Μ.Ζόγγα, Ε.Ζόγγα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Ταφάκη, Τσαμπτζή, Τότσκα, Β.Φλώρου  4, Α.Φλώρου 6, Γκιάτα 1, Βακάλη, Ασλανίδου, Χατζησαββίδου, Αλεξανδρίδου, Καραγιώργου  1, Καραδήμου  4, Ανεστάκη 3, Πετράκη 2, Χατζηευστρατίου 5, Αθανασιάδου 7.