Νίκη του Φοίβου Συκεών επί της ΧΑΝΘ - greekhandball.com

Νίκη του Φοίβου Συκεών επί της ΧΑΝΘ

Την δεύτερη νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις στα πλέι οφ της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος) πέτυχε ο Φοίβος Συκεών, που επικράτησε με 29-26 της ΧΑΝΘ.

Ο Φοίβος είχε το προβάδισμα στα πρώτα πέντε λεπτά, η ΧΑΝΘ ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ, όμως άμεσα οι γηπεδούχοι ανέκτησαν τα ηνία και στο ημίχρονο προηγούνταν με 15-11. Στην επανάληψη, ο Φοίβος παρέμεινε αποτελεσματικός και κατέκτησε τελικά τους δύο βαθμούς.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - ΧΑΝΘ 29-26

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 2-3, 6-5, 8-7, 11-9, 15-11 (ημίχρονο), 18-14, 20-15, 23-17, 25-19, 27-23, 29-26

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: Δούγιας 8, Δελιάς, Ουκ 2, Ατσίμοβιτς 3, Ντέλιτς, Αθανασιάδης 12, Βραχιολίδης, Ελοζιέουα, Μουταφίδης, Παντικίδης, Παπαδόπουλος, Πατσιάς, Σαράφης 1, Σιγγιρίδης 3, Ιωαννίδης

ΧΑΝΘ: Μουρατίδης, Μηλόπουλος, Τσιρογιάννης 1, Παπαδόπουλος, Τζίνεβης 2, Καράγγελος 2, Βασιάδης 5, Ανδρεαδάκης 1, Σουλάνης, Πετρίδης 1, Μπίλλιας, Τσαγκαράκης, Γιαννακίδης, Σαρηγιαννίδης 9, Βαρδάκας 5, Οκανταρίδης

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 3-6 (Κόκκινη: Σιγγιρίδης, 57:56), Πέναλτι: 1/1-5/6