Πρώτη νίκη για τον ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρη στα πλέι άουτ της Α2 Ανδρών - greekhandball.com

Πρώτη νίκη για τον ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρη στα πλέι άουτ της Α2 Ανδρών

Νίκη μ' ένα γκολ διαφορά πέτυχε ο ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρης, που επικράτησε με 29-30 στο Κερατσίνι του Πανιωνίου, σε ματς για την 2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος).

Οι Κυανέρυθροι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο έληξε με σκορ 19-13. Στο δεύτερο μέρος, ο Πανιώνιος προηγούνταν μέχρι και το 50ο λεπτό, ακολούθως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν (27-27 στο 55ο λεπτό) και στα τελευταία λεπτά κατάφεραν να κατακτήσουν την νίκη, την πρώτη τους στην Β' φάση του Πρωταθλήματος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ 29-30

Tα πεντάλεπτα: 3-2, 6-4, 9-7, 13-10, 17-13, 19-13 (ημίχρονο), 22-15, 23-20, 25-22, 25-24, 27-27, 29-30

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στεφανάτος, Κόντος 7, Κυριακίδης, Σκυφτός 3, Δαφέρμος, Τσικριτσής 3, Κοντάκος 3, Κοκολής, Τσατσαρώνης, Νούλης 6, Ιωαννίδης, Γιατράκος 7, Κανελλόπουλος

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ: Τσιβρανίδης, Νομικός 13, Σουρλαντζής, Βλαχάκης, Μπαντουράκης, Αλεξανδρής, Φακίνος 1, Βλάχος 2, Πρόφης 8, Γκεμπαρόφσκι, Καββάλος, Παγώνας, Τσεβάς, Γιαννακούρας 6, Μπότσαρης

Διαιτητές: Tόλιος-Ψύλλος, Δίλεπτα: 5-9 (Kόκκινη: Φακίνος, 43:16, τρία δίλεπτα), Πέναλτι: 1/3-0/0