Με ''Λόρδο'' Φάμπατς ο Αθηναϊκός προχώρησε νικηφόρα - greekhandball.com

Με ''Λόρδο'' Φάμπατς ο Αθηναϊκός προχώρησε νικηφόρα

Ο Αθηναϊκός πέτυχε πολύτιμη νίκη στα πλέϊ άουτ της Α2 Εθνικής Ανδρών, απέναντι στον φιλότιμο Πολυνίκη Ναυπλίου με 37-21, πραγματοποιώντας θαυμάσια εμφάνιση σε ματς με όμορφο ρυθμό.

Στην εκπνοή του πρώτου μέρους ο Αθηναϊκός προηγήθηκε με 15-8 και στην επανάληψη ο Πολυνίκης δεν μπόρεσε να αλλάξει την ροή του αγώνα που τέλειωσε μάλιστα με διευρυμένη διαφορά, στα 16 γκολ για τους Βυρωνιώτες.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα ο Φάμπατς που σκόραρε 8 φορές για τον Αθηναϊκό.

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 3-4, 8-6, 11-6, 13-8, 15-8 (  ημίχρονο ), 19-10, 23-11, 27-13, 30-16, 34-20, 37-21.

Διαιτητές :  Τόλιος-Καρυδάκης.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ :  Πέρρος 5, Σταυρινόπουλος 4, Φάμπατς 8, Σακάλογλου, Μπεκιάρης 2, Οικονομίδης, Κατσίκης 2, Μούτσιος 1, Γιαννέτος 4, Τσικριτέας 2, Κραουνάκης , Ντριβάλας 2, Μαγκαφουράκης, Ορφανόπουλος 4, Σομπιρακούλ 3.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ : Καζάς 1, Ρουμελιώτης 4, Κόσυβας, Τσεχαγιάς 3, Μαλάμος 2, Αρζόγλου, Παπαδόπουλος 3, Τοπάλι 4, Σχοινοχωρίτης 3, Μιχαλάκης, Αρσενόπουλος 1.