Σπουδαίο ματς, με έναν διαιτητή... - greekhandball.com

Σπουδαίο ματς, με έναν διαιτητή...

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στα Χανιά όπου Ιδομενέας και Πολιτεία αρκέσθηκαν εντέλει στο ισόπαλο 25-25, με τους φιλοξενούμενους να μην καταφέρνουν να σκοράρουν στο τελευταίο δεκάλεπτο καθώς τους σταμάτησε με καίριες αποκρούσεις ο τερματοφύλακας Μιχελάκης.

Στο 35΄ οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με 16-14 αλλά με επιμέρους σκορ 4-8, η Πολιτεία πέρασε μπροστά στο 45΄ με 20-22 και στη συνέχεια τα πάντα κρίθηκαν κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες.

Οι δύο ομάδες είχαν από μία επίθεση στο τελευταίο λεπτό,  με την Πολιτεία να κάνει λάθος πάσα και τον Ιδομενέα να μένει με την μπάλλα στα χέρια αν και είχε στο τέλος 5 δευτερόλεπτα ώστε να εκδηλώσει επίθεση, μετά από φάουλ που κέρδισε.

Πρώτος σκόρερ και πάλι ο Κυριάκος Φαλτσέτας του Ιδομενέα με 10 τέρματα στο ενεργητικό του.

Τα πεντάλεπτα : 3-1, 4-4, 7-9,10-10, 12-10, 14-12 ( ημίχρονο ), 16-14, 17-17, 20-22, 23-25, 24-25,25-25.

Διαιτητής : Φωτεινάκης ( το ματς παίχθηκε με έναν διαιτητή, λόγω κωλύματος που δήλωσε η Μπαγάκη, για επαγγελματικούς λόγους ).

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΓΑΛΑΤΑ ΧΑΝΙΩΝ : Μιχελάκης, Παπαδάκης 2, Φαλτσέτας 10, Μαλακούνας 1, Καμαριανάκης, Χουτόπουλος 5, Καμινάκης, Καλατζάκης, Πατσουράκης 2, Βερυβάκης, Θωμαδάκης, Σπυρλιδάκης, Ξεκουκουλωτάκης , Παπαϊωάννου 5, Καμηλάκης.

ΠΟΛΙΤΕΙΑ : Θεοδώρου 1, Τηνιακός 6, Κωνσταντέλλος 2, Ζέρβας, Κάτρης 4, Βασιλείου 1, Τερλεμές 1, Στεφανίτσης 6, Ρουμελιώτης 1, Δουνάκης , Ξηρός, Μουρελάτος 3.