Βήμα σωτηρίας για τον Αλέξανδρο Αξιούπολης κόντρα στην Προσοτσάνη - greekhandball.com

Βήμα σωτηρίας για τον Αλέξανδρο Αξιούπολης κόντρα στην Προσοτσάνη

Σημαντική νίκη στην προσπάθειά του για παραμονή στην Α2 Ανδρών πέτυχε ο Αλέξανδρος Αξιούπολης, που επικράτησε στην έδρα του με 22-18 της Προσοτσάνης, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Β' φάσης (2ος όμιλος - πλέι άουτ) του Πρωταθλήματος.

Το ματς πήγαινε γκολ γκολ στο πρώτο μέρος, το οποίο έληξε 11-11. Στην επανάληψη, το σύνολο του Ρήγα Παπαρήγα άρχισε να «χτίζει» διαφορά από το 40ο λεπτό και τελικά κατέκτησε τους δύο βαθμούς.

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ 22-18

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-3, 5-5, 6-7, 9-9, 11-11 (ημίχρονο), 12-12, 14-13, 17-14, 18-15, 21-17, 22-18

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ: Παπαρήγας, Στεφανίδης, Ζηλίδης, Καραπείδης 5, Ζιάρας, Κουρούπης Ε., Δουλούμπακας, Τσορλίνης, Καρακασίδης, Κέφαλος 4, Μουτούδης, Τουλκερίδης 6, Κουρούπης Δ., Καραγιάννης 2, Καλπακίδης, Λασκαρούδης 5

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: Βασιλείου, Κοτζαπαναγιώτης 3, Φιλίππου 6, Μαργαριτίδης, Δρανόβαλης, Σαββίδης 3, Νάνος, Μπουλούκης 3, Τσεπενέκης 1, Στεργιάκος

Διαιτητές: Γράψας-Γκόγκας, Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 3/4-4/8