Κυρίαρχος ο Αρχέλαος Κατερίνης επί της Ασπίδας Ξάνθης - greekhandball.com

Κυρίαρχος ο Αρχέλαος Κατερίνης επί της Ασπίδας Ξάνθης

Ο Αρχέλαος Κατερίνης επικράτησε εντός έδρας με 23-16 της Ασπίδας Ξάνθης, σε ματς για την 1η αγωνιστική της Β' φάσης (2ος όμιλος - πλέι άουτ) της Α2 Ανδρών.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αποκτήσουν διαφορά ασφαλείας μετά από το 20ο λεπτό και στο ημίχρονο προηγούνταν με 14-8. Στο δεύτερο μέρος διατήρησαν τον έλεγχο και το προβάδισμα και έφτασαν στην νίκη.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 23-16

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-1, 5-3, 8-6, 12-7, 14-8 (ημίχρονο), 15-8, 15-10, 16-12, 19-13, 21-15, 23-16

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Κοσμίδης, Μάνης, Σαϊδές 6, Κωνσταντάκης, Ξώνης, Ξεφτέρης, Παπανάκος, Σκούφας 5, Μαυρόπουλος 3, Χαραλαμπίδης, Εγγλέζος 1, Παπαδόπουλος 3, Καραδήμος 3, Σαραντίδης, Καραγιάννης 2, Θεοφανίδης

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ: Aγαθόνικος 1, Ακτενίζογλου, Ασκεπίδης, Βασιλακόπουλος, Θεοδωρόπουλος 9, Λευθέρης 2, Μαρκοπουλιώτης, Μόσχος, Μπέτζιος, Ναθαναηλίδης 1, Παπαδόπουλος 2, Φραγκούλης 1

Διαιτητές: Θεοδοσίου-Σαχίνογλου, Δίλεπτα: 4-4, Πέναλτι: 1/2-1/1