Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ανδρών ο Ολυμπιακός - greekhandball.com

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ανδρών ο Ολυμπιακός

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ανδρών προκρίθηκε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας του Φαίακα Κέρκυρας με 37-26.

Οι Ερυθρόλευκοι προηγούνταν σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους με διαφορά από δύο έως τέσσερα τέρματα. Στο 24ο λεπτό, ο Ολυμπιακός απέκτησε για πρώτη φορά προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων (16-12) και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 19-15. Στην επανάληψη, οι Πειραιώτες δεν αντιμετώπισαν απειλή από τον αντίπαλό τους, διηύρηναν την διαφορά και έφτασαν εύκολα στην νίκη.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 37-26

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 7-5, 9-7, 11-9, 16-12, 19-15 (ημίχρονο), 23-15, 25-17, 27-19, 31-22, 35-24, 37-26

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κοτανίδης, Κουκουλάς 4, Κρητικός, Προκοπίου 2, Ρούσος 1, Καραμπουρνιώτης 1, Παπαβασίλης 6, Παπαδημητρίου, Κανδύλας, Παπαδόπουλος 1, Δομπρής 8, Αραπακόπουλος 2, Μοντόρο 6, Πασσιάς 2, Σλαβούλιτσα 2, Μιχαηλίδης 2

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: Σάκιτς 6, Τζούλοβιτς 4, Ανδριώτης, Κυπριώτης 2, Κόμπετιτς 4, Δελλής 2, Τσιλιμπάρης, Καράνοβιτς 1, Ζέρβας 1, Γεωργαλής, Μάνιτς 2, Κολόπιουκ 4, Προβατάς, Νάστος

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Ζήσης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 0/1-2/2