'' Δοξάσθηκε '' και στο Ναύπλιο.... - greekhandball.com

'' Δοξάσθηκε '' και στο Ναύπλιο....

Η Δόξα Βύρωνος δεν επέτρεψε ούτε στο ''Ανάπλι'' να ''φυλακισθούν'' οι φιλοδοξίες της και έφυγε για το ταξίδι της επιστροφής με το 36-15 σε βάρος του γηπεδούχου Πολυνίκη Ναυπλίου.

Στο παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Γυναικών, η επιμελής άμυνα ήταν το ατού της Δόξας, κόντρα στον αγωνιστικό έως την εκπνοή Πολυνίκη.

Η διαφορά στο σκορ ήταν από νωρίς εμφανή και απέκτησε το μεγαλύτερο εύρος της το τελευταίο δεκάλεπτο.

Τα πεντάλεπτα :  1-3, 2-6, 2-9, 4-11, 7-13, 8-16 ( ημίχρονο ), 8-19, 9-22, 11-25, 11-30, 13-34, 15-36.

Διαιτητές :  Χαραλαμπίδης-Ζήσης.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ :  Καραμαούνα, Μαυρογιάννη 2, Γογώνα , Ευαγ.Ψαρρού, Γκέντσεβα, Θεοδωροπούλου, Λουμπαρδιά 3, Ζωγογιάννη, Λέκα, Βορριά 1, Ελευθ. Ψαρρού 1, Τζάγια 8, Γκοράρι.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ : Καζή, Κατσαλήρου 6, Ζήση 5, Ντίβερη 5, Μαυρομάτη 1, Βάσιλα 7, Κατσίπη 3, Μυλωνά 3, Παπαναστασίου, Τσιλιμπάρη 4, Αλούρδα, Ηλιάδου 2.