Με το δεξί στα πλέι οφ η Δόξα Βύρωνος - greekhandball.com

Με το δεξί στα πλέι οφ η Δόξα Βύρωνος

Η Δόξα Βύρωνος επικράτησε εκτός έδρας με 23-28 της Νέας Ιωνίας, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ (1ος όμιλος) της Α2 Ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι διατηρούσαν μετά από το 10ο λεπτό διαφορά 3-4 τερμάτων, όμως η Νέα Ιωνία μείωσε και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 10-11. Στο δεύτερο μισάωρο, η Δόξα Βύρωνος αύξησε και πάλι την απόστασή της στο σκορ από τους αντιπάλους και έφτασε στην νίκη.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 23-28

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 3-7, 6-10, 7-10, 10-11 (ημίχρονο), 12-14, 14-17, 16-20, 17-22, 21-25, 23-28

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Ξυχαλίδης, Ράμμος 3, Γκλαβόπουλος, Τσακουλής 2, Δανέζης 2, Στεφάνι, Μπίλιος 2, Αντωνόπουλος 6, Μπενιάς 3, Ιατρίδης 2, Γκουλής Ε., Κυριαζόγλου 2, Οικονόμου, Κρητικός 1, Πατσιαβάς, Γκουλής Α.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Συμεωνίδης, Ακάλεστος 8, Λάλας, Χατζηαλεξανδρής 5, Μίχος, Ορκάς 5, Μπούτος 2, Κουρουτζίδης 4, Παπαχρήστος, Πανόπουλος, Αϊβάζης, Σαλόγιαννος, Νταρσουλάντ 3, Χριστόπουλος, Χατζηκωνσταντίνου, Παπαδιονυσίου 1

Διαιτητές: Μερτινιάν - Φωκίτης, Δίλεπτα: 6-7 (Κόκκινες: Κρητικός, 20:44 / Mπούτος, 20:44), Πέναλτι: 2/2-0/0

*Οι δύο αθλητές αποβλήθηκαν «για βιαιοπραγία εκατέρωθεν» και τα δελτία τους κρατήθηκαν, όπως σημειώθηκε στο φύλλο αγώνος.