Εύκολη νίκη για την ΕΑΧ Χανιά κόντρα στον Άρη Νίκαιας - greekhandball.com

Εύκολη νίκη για την ΕΑΧ Χανιά κόντρα στον Άρη Νίκαιας

Η ΕΑΧ Χανιά επικράτησε εύκολα του Άρη Νίκαιας, στην έδρα της, με 31-7, σε ματς για την 10η και τελευταία αγωνιστική της Α' φάσης της Α2 Γυναικών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Η κρητική ομάδα «άνοιξε» την διαφορά στο σκορ ήδη από το 20ο λεπτό (9-2) και στο ημίχρονο προηγούνταν με 16-2. Στο δεύτερο μέρος, η ΕΑΧ Χανιά δεν συνάντησε αντίσταση από τον αντίπαλό της, που παρουσιάστηκε με οκτώ αθλήτριες και κατέκτησε, έτσι, τους δύο βαθμούς.

ΕΑΧ ΧΑΝΙΑ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 31-7

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-1, 6-1, 9-2, 13-2, 16-2 (ημίχρονο), 19-3, 22-5, 23-5, 25-5, 28-6, 31-7

ΕΑΧ ΧΑΝΙΑ: Ζαχαράκη, Σαρτζετάκη, Παπανικολοπούλου, Τζαλίλη, Δεμιρόγλου 3, Σφακιανάκη 3, Παντελάκη 3, Κακαβελάκη, Σπανουδάκη 7, Καλατζάκη 13, Θεοδοσίου 1, Γκογκολάκη 1, Σγιβανάκη

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Χούλη 3, Μαστέλλου 1, Χήνου, Χλωράκη, Λουκάτου, Γκουλή, Σακελλαρίου 1, Λαγού 2

Διαιτητές: Φωτεινάκης-Μπαγάκη, Δίλεπτα: 1-0, Πέναλτι: 0/0-1/2