Ο πατέρας ( Φίλιππος ) νίκησε τον γιό ( Μέγα Αλέξανδρο )... - greekhandball.com

Ο πατέρας ( Φίλιππος ) νίκησε τον γιό ( Μέγα Αλέξανδρο )...

Ο Φίλιππος Βέροιας επικράτησε με 33-22 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών σε αγώνα για το πρωτάθλημα Νεανίδων της ΕΣΧ Κεντρικής Μακεδονίας.

Το ημίχρονο ήταν 12-12 και οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ έως το 40΄, ωστόσο, ο Φίλιππος δεν δέχθηκε γκολ για 10 λεπτά και στο 50΄ είχε πλέον ξεφύγει, με 23-17.

Πρώτες σκόρερς της αναμέτρησης, οι Παπαδοπούλου ( 9 γκολ ), Νικολοπούλου ( 8 ), Πατσάνη ( 7 ), τρείς αθλήτριες που έχουν κληθεί στο βόρειο κλιμάκιο της Εθνικής Νεανίδων.

Τα πεντάλεπτα : 1-2,1-3,2-6,6-7,10-10,12-12 ( ημίχρονο ), 14-15,18-17,21-17,23-17,29-19,33-22.

Διαιτητές : Μαυρίδης-Σαρασίδης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ:  Δημητρίου, Τσαγκερά 2, Σιώπη, Γιαννοπούλου 2, Σιαράφη 4, Βακαλφώτη, Θεοδωρίδου 5, Νικολοπούλου 8, Καραμήτσου, Παπαδοπούλου 9, Παναγιωτίδου, Παπά 1, Τσαγαρού, Γιακουμάκου, Σαρηγιαννίδου 2, Σγουρού.

ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ:  Πατσάνη 7, Καλφοπούλου 1, Χειμωνά 5, Μωυσιάδου, Αιβαζίδου, Καλφοπούλου 1, Δαφλίδου, Πέγιου 4, Παπαδοπούλου 4, Καραίτση, Παλαιοχωρινού, Βακαλάκη, Τροχίδου, Παντζαρτζή.