Κυρίαρχος ο Πολυνίκης Ναυπλίου κόντρα στον Πανιώνιο - greekhandball.com

Κυρίαρχος ο Πολυνίκης Ναυπλίου κόντρα στον Πανιώνιο

Ο Πολυνίκης Ναυπλίου επικράτησε στην έδρα του με 35-31 του Πανιωνίου, σε ματς για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ (1ος όμιλος) της Α2 Ανδρών.

Στα πρώτα 15 λεπτά το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. Στα επόμενα πέντε λεπτά, οι φιλοξενούμενοι με σερί 0-3 μετέτρεψαν το εις βάρος τους 9-8 στο υπέρ τους 9-11. Ωστόσο, ο Πολυνίκης ανέκτησε το προβάδισμα και στο ημίχρονο προηγούνταν με 17-13. Στην επανάληψη, δεν δυσκολεύτηκε να διατηρηθεί μπροστά στο σκορ και έφτασε στην νίκη.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 35-31

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 6-6, 9-8, 9-11, 13-12, 17-13 (ημίχρονο), 18-15, 22-16, 25-19, 28-22, 32-26, 35-31

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Κάζας, Ρουμελιώτης 6, Ρόντος 2, Βάρδακας 2, Αρζόγλου 3, Παπαδόπουλος, Σχοινοχωρίτης 7, Τσεχαγιάς 3, Κοσύβας, Τοπάλι 4, Μιχαλάκης, Αρσενόπουλος 8

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στεφανάτος, Κόντος 7, Κυριακίδης 3, Σκυφτός 3, Δαφέρμος 4, Τσικριτζής 5, Κοντάκος 1, Κοκολής, Τσατσαρώνης, Νούλης, Ρεπούλιας, Γιατράκος 8, Ζαφειράκος, Κανελλόπουλος

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Ζήσης, Δίλεπτα: 9-9 (Κόκκινες: Ρουμελιώτης, 54:42, τρίτη δίλεπτη / Ρόντος, 18:08 / Τσεχαγιάς, 48:28, επικίνδυνο παιχνίδι)

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ

*«Το γήπεδο δεν διέθετε αποδυτήρια διαιτητών και οι διαιτητές άλλαξαν σε χώρο γραφείου, ο οποίος δεν διέθετε τουαλέτα και ντουζιέρα».

**Στο 18:08 λεπτό του αγώνα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Ρόντος Στέλιος (...) και κρατήθηκε το δελτίο του, διότι εξύβρισε αντίπαλους παίκτες με την φράση: «Άντε γαμ.... ρε μαλ...».