Ο Αρης '' έριξε '' από τον Ολυμπο τον Απόλλωνα.... - greekhandball.com

Ο Αρης '' έριξε '' από τον Ολυμπο τον Απόλλωνα....

Την δεύτερη θέση στον Ομιλο του στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας εξασφαλίζει ο Αρης Θεσσαλονίκης με την επιτυχία του απέναντι στον Απόλλωνα Σταυρούπολης, με 23-18 στη Μίκρα.

Στη ''μάχη'' των Θεών της μυθολογίας, ο Αρης είχε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο και έστω και αν ισοφαρίσθηκε στο 40΄ σε 15-15, πέρασε ξανά μπροστά και εντέλει έφθασε στην κατάκτηση των δύο βαθμών, με τον Απόλλωνα να πασχίζει, αλλά, να μένει με 1 μόνο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, οπότε και κρίθηκε το ματς με επιμέρους σε βάρος του σκορ 4-1.

Τα πεντάλεπτα : 1-3, 3-5, 5-7, 7-9, 9-10, 11-13 ( ημίχρονο ), 13-15, 15-15, 15-17, 17-19, 18-20, 18-23.

Διαιτητές :  Σαχίνογλου-Γκόγκας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ : Αλμπάνης 1, Δουλαβέρης, Ξυνιάς 2, Ευστρατίου , Φωτιάδης, Σιπόπουλος, Κιούκας, Τσακαλίδης, Μιχαηλίδης, Παπαδόπουλος 6, Ρουμελιώτης 5, Α.Παπαδόπουλος 4, Ν.Παπαδόπουλος 6.

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ : Τζέλη, Ντιμολάρι, Παπαδόπουλος, Μουρτζίνος 1, Μπρόϊκος , Ελέτα 4, Βολιώτης, Αχίλιας, Ταραμονλής 5, Βασιλάκης, Τσόχας 4, Αναστασιάδης 4, Πούλκος, Κιάκος, Μαυρίδης, Ψωμαθιανός 5.