Ισοπαλία στην Δράμα μεταξύ Προσοτσάνης και ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού - greekhandball.com

Ισοπαλία στην Δράμα μεταξύ Προσοτσάνης και ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού

Φωτογραφία αρχείου (ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού-Προσοτσάνη 30-24, 05/02/22)

Από έναν βαθμό κατέκτησαν Προσοτσάνη και ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού, καθώς το μεταξύ τους παιχνίδι, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Α1 Γυναικών, που διεξήχθη στην Δράμα, έληξε ισόπαλο 29-29.

Η φιλοξενούμενη ομάδα είχε προβάδισμα δύο τερμάτων (7-9) στο 15ο λεπτό, η Προσοτσάνη ανέτρεψε το εις βάρος της σκορ και πέντε λεπτά αργότερα προηγούνταν με 11-10. Ωστόσο, το σύνολο του Γιάννη Ανταλή ανέλαβε ξανά τα ηνία και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 14-15.

Στην επανάληψη, ο ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού συνέχισε να βρίσκεται μπροστά έως το 40ο λεπτό, όμως για τα επόμενα δέκα λεπτά η Προσοτσάνη ήταν εκείνη που διατηρούσε το προβάδισμα. Παρ' όλα αυτά, ο ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού έφερε εκ νέου το ματς στα ίσα, στο 55ο λεπτό προηγούνταν με 26-27, ωστόσο οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν τελικά ισόπαλες.

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 29-29

Τα πεντάλεπτα: 4-4, 6-7, 7-9, 11-10, 12-13, 14-15 (ημίχρονο), 15-16, 18-19, 22-20, 25-23, 26-27, 29-29

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: Κατσιγιάννη, Κοπανέλου, Λαζαρίδου 5, Τσιαμούρα 10, Νούση 1, Κααστάρη, Ιωννίδου, Ζαμπά 1, Σεβδίλη 10, Δικμάνη 2, Τσαλκίδου Α., Δουλκερίδου, Τσαλκίδου Χ., Μελαδίνη, Τσιόκα, Γορδή

ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Διακογιάννη 7, Σουάρεζ 7, Μαυρογεώργη Ν., Καραγιάννη, Σιτίγλου, Μαυρογεώργη Ζ. 4, Μπλας, Σαββαλάκη Α. 6, Μαυρογεώργη Δ., Μανδά 2, Αράνζ, Σαββαλάκη Δ. 2, Ταβλαρίδη 1, Παρέσογλου Β., Παρέσογλου Δ.

Διαιτητές: Κινατζίδης-Φωτακίδης, Δίλεπτα: 8-7 (Κόκκινες: Tσιαμούρα, 49:52, τρίτη δίλεπτη / Δουλκερίδου, 58:02, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 4/5-3/7