Νίκη-πρόκριση για την Ηλιούπολη 2006 ! - greekhandball.com

Νίκη-πρόκριση για την Ηλιούπολη 2006 !

Πρόκριση για την Ηλιούπολη 2006 στη δεύτερη φάση της Α2 Εθνικής Γυναικών ( όπου θα διεκδικήσει την άνοδο στην Α1 ) χάρη στη νίκη της με 26-21 σε εξ αναβολής αγώνα, με τον Ολυμπιακό Κερατσινίου στην Ηλιούπολη.

Από τον Ομιλο της η Ηλιούπολη 2006 προκρίθηκε ως δεύτερη πίσω από την ΑΕΚ ενώ ο Ολυμπιακός Κερατσινίου περιορίζεται στην τρίτη θέση, μετά από αυτό το αποτέλεσμα.

Μετά το 15΄ η Ηλιούπολη 2006 είχε σταθερά το προβάδισμα στο σκορ και παρά την αντίδραση του Ολυμπιακού Κερατσινίου μετά το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, έφθασε στην κατάκτηση της νίκης.

Πεντάλεπτα 2-1,3-2,6-4,7-4,10-6,12-8 ( ημίχρονο ),14-8,17-9,18-13,21-16,24-18,26-21.

Διαιτήτευσαν Γιακαλής-Ζήσης.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006:  Μαρούλη, Σιώρη, Τσιομίδου 7, Φοινικοπούλου 1, Λουρίδα 2, Χούτου 1, Ζουμπουνέλλη 4, Ποδηματά 1, Αμπατζή, Υφαντή, Παπανδρέου 1, Ξανάρι 1, Καραγρηγορίου, Δημητρίου, Παπαγιαννοπούλου 6, Ρήγα 2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ:  Χριστοδούλου 3, Κωστοπούλου, Καπλανίδου, Μιχαηλίδη, Πρέκα, Νιχωρίτη 3, Παν.Τρικόρη, Μόσχου 4, Σιδηροπούλου 3, Πέππα 1, Καραγιάννη 5, Πριβόλη, Νιάρχου, Ιωάν.Τρικόρη, Συρίγου, Σημιτέλου 2.