Ταξίδι επιστροφής με 2 πόντους στις αποσκευές για την Ηλιούπολη - greekhandball.com

Ταξίδι επιστροφής με 2 πόντους στις αποσκευές για την Ηλιούπολη

Την πέμπτη νίκη της σε έξη παιχνίδια πέτυχε η Ηλιούπολη 2006, που επιστρέφει από τα Χανιά με τους δύο πόντους από το ματς με την ΕΑΧ, για την Α2 Εθνική Γυναικών, χάρη στην επικράτηση της με 24-14.

Μάλιστα, ο προπονητής της Ηλιούπολης Γιώργος Ζαχαράκης, που πήρε 16 γκολ από τις μόνιμες σκόρερς της Παπαγιαννοπούλου και Φοινικοπούλου, είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και τις νεότερες σε ηλικία αθλήτριες του ( Κορασίδες ) στην επανάληψη.

Τα πεντάλεπτα 2-1,3-4,3-8,3-9,3-11,4-13 ( ημίχρονο ) 6-14,7-16,9-18,11-20,11-22,14-24.

Διαιτητές : Λεφάκης-Δρακόπουλος.

ΕΑΧ ΧΑΝΙΑ : Ζαχαράκη, Παπανικολοπούλου 4, Μαλιαρού, Δεμίρογλου 2, Σφακιανάκη 1, Παντελάκη 1, Κακαβελάκη, Βαλσαμίδου 2, Καλατζάκη 2, Σαρτζετάκη, Θεοδοσίου 2, Γκογκολάκη

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ 2006:  Μαρούλη, Σιώρη, Χατζηλιάδου, Φοινικοπούλου 7, Λουρίδα 3, Χούτου 2, Αμπατζή 2, Υφαντή 1, Πανταζή, Παπανδρέου, Καραγρηγορίου, Μωραίτη, Δημητρίου, Παπαγιαννοπούλου 9.