Δεύτερη νίκη για τον Φίλιππο Βέροιας στα πλέι άουτ - greekhandball.com

Δεύτερη νίκη για τον Φίλιππο Βέροιας στα πλέι άουτ

Την δεύτερή του νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις στα πλέι άουτ της Handball Premier, πέτυχε ο Φίλιππος Βέροιας, που επιβλήθηκε εντός έδρας με 26-23 του Άρη Νίκαιας, ο οποίος αντίθετα ηττήθηκε για δεύτερη φορά στην Β' φάση.

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Ο Άρης, παρ' όλα αυτά, διατηρούσε επαφή με το σκορ, πίεζε, αλλά δεν μπόρεσε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα.

Το ημίχρονο έληξε 12-9 και πρώτος σκόρερ του ματς αναδείχθηκε ο Κωστακίδης, που σημείωσε 8 γκολ.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 26-23

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-2, 7-4, 10-6, 11-9, 12-9 (ημίχρονο), 14-13, 17-14, 18-15, 21-17, 24-20, 26-23

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Μποροντάι 2, Ρίζος, Σαμαρσίκ 2, Μέχιτς 1, Σόφρανατς 1, Κουκουτσίδης 3, Καραγιοβάνης, Κυριακίδης, Μούγιτς 2, Φιλόσογλου 2, Στανκίδης, Άγκοβιτς 5, Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης, Κωστακίδης 8, Τσαμήτρος

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τζανακάκης, Ταουσάνης 3, Βλάχος 2, Μελετάκος Γ. 1, Μελετάκος Δ. 3, Τζάνος, Μάργαρης, Κοκκοράκης, Ακερμανίδης 1, Τόμσον, Χουρσουντιάν 4, Ζιβούλοβιτς 7, Γραμματικόπουλος, Τζουβάρας 2, Τσάνινος, Τσαμούρης

Διαιτητές: Κινατζίδης-Φωτακίδης, Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι:3/3-3/4