«Γύρισε» το ματς ο Απόλλων Σταυρούπολης και επικράτησε για τρίτη φορά του Άρη Θεσσαλονίκης - greekhandball.com

Ο Απόλλων Σταυρούπολης επικράτησε (21-23) για τρίτη φορά μέσα στην τρέχουσα σεζόν του Άρη Θεσσαλονίκης, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών (2ος όμιλος - Γ' υποόμιλος).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα στα πρώτα 10 λεπτά, ωστόσο στην συνέχεια ο Άρης έφερε το ματς στα ίσα και μετά από το 20ο λεπτό κατάφερε να «χτίσει» -μικρή ωστόσο- διαφορά. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 13-10.

Στην επανάληψη, ο Άρης προηγούνταν μέχρι και το 50ο λεπτό, αλλά ο Απόλλων Σταυρούπολης ανέτρεψε την εις βάρος του κατάσταση και τελικά κυριάρχησε.

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 21-23

Τα πεντάλεπτα: 0-4, 2-4, 5-5, 7-7, 11-9, 13-10 (ημίχρονο), 13-11, 15-13, 18-16, 19-18, 19-21, 21-23

ΑΡΗΣ ΘΕΣ.: Μουρουζίδου 2, Νικολάου 5, Πνευματικού, Ντόγκα, Γκαμπούρα 1, Μανωλούδα 5, Μπέκου, Παραστατίδου, Γραμματικού, Παπαγεωργίου, Κατσούνη 8, Κατσάρκα

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ: Kαμπούρη, Ζερβού, Αναγνωστοπούλου, Κουρκουλάκη 3, Πανικίδου Π. 3, Πανικίδου Ζ., Δημητρακούδη, Αρβανίτη 2, Παπαναστασίου, Κατσουλάκη 1, Χωρίκη, Ιωαννίδου, Μαυροπούλου, Σερεσλή, Πάντου

Διαιτητές: Toρνικίδης-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 1-2, Πέναλτι: 0/2-1/2